kategoria: Na Sygnale
4 styczeń 2023

Wieczorową porą jechała bez świateł- była pod wpływem środków odurzających

zdjęcie: Wieczorową porą jechała bez świateł- była pod wpływem środków odurzających / pixabay/4369154
Policjanci lwóweckiej komendy zatrzymali kierującą, która znajdowała się pod wpływem środków odurzających. 30-letnia kobieta kierowała fiatem po zmroku bez wymaganego oświetlenia. Podczas kontroli policyjnej urządzenie wskazało w jej organizmie metamfetaminę. Za popełnione przestępstwo, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania kierującej doszło w minioną sobotę po godzinie 18:00 w Rakowicach Wielkich. Lwóweccy policjanci, patrolując tą miejscowość, zwrócili uwagę na osobowego fiata, który przemieszczał się drogą bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli okazało się, że kierująca tym pojazdem, 30-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego, znajduje się pod wpływem metamfetaminy.

Przypominamy:

Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających, oprócz konsekwencji prawnych, muszą się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających.