Uciekał na motocyklu przed policjantami- został zatrzymany

Gryfowscy policjanci podjęli pościg za kierowcą, który chcąc uniknąć kontroli, podjął próbę ucieczki. Pomimo użycia przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący nie zatrzymał się. Swoją ucieczkę zakończył uderzając w radiowóz. Jak się okazało, mężczyzna dopuścił się szeregu czynów zabronionych, za co odpowie przed sądem.

Wczoraj (14 września br.) funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, w godzinach porannych, na jednej z ulic miasta zauważyli motocyklistę, którego postanowili skontrolować. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych pojazd nie zatrzymał się. Policjanci podjęli pościg, do którego dołączyli kolejni policjanci. Uciekinier próbując ominąć radiowóz uderzył w niego, a następnie został zatrzymany. Jak się okazało powodem takiego zachowania 19-letniego mężczyzny z powiatu lwóweckiego był fakt, że nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami oraz znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Ponadto stan techniczny motocykla, którym się poruszał pozostawiał wiele do życzenia. Między innymi nie posiadał on zegarów prędkościomierza i obrotomierza oraz hamulca tylnego, miał zużyty bieżnik opon oraz odciętą instalację elektryczną, a elementy karoserii trzymały się za pomocą opasek uciskowych.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim