Przejdź do treści
6°CPowietrze: bardzo dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:16 · zachód 18:11
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 33 Sprawozdanie Komisji o poselskich projektach ustaw: - o rekompensatach za szkody wyrządzone przez ptaki,- o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz niektórych innych ustaw (druki nr 258, 1387, 1661 i 1661-A) - trzecie czytanie

08.10.2026 21:16, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 128

Wynik głosowania

Przyjęte poprawki nr 7-9

Za głosowało 243 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
243 55,0%
Przeciw
23 5,2%
Wstrzymało się
176 39,8%
Nie głosowało
18

Procenty liczone od 442 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Lwówek Śląski

Za 7

Wstrzymali się 5

Posłowie związani z miastem Lwówek Śląski

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o rekompensatach za szkody wyrządzone przez ptaki

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 258, 1661, 1661-A

projekt dotyczy umożliwienia wypłaty rekompensat ze środków budżetu państwa, za szkody wyrządzone przez ptaki roślinożerne w uprawach na gruntach ornych oraz kormorana na gruntach pod stawami rybnymi

Sprawozdawca: Mirosław Maliszewski

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz niektórych innych ustaw

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 1387

projekt dotyczy m. in. dodania do katalogu gatunków m. in. kormorana czarnego, żurawia, dzikich gęsi z rodzaju Anser, łabędzi, kruka i czapli siwej, za których szkody przysługuje rekompensata, określenia podmiotu odpowiedzialnego za szacowanie i wypłatę odszkodowań (dyrektor oddziału terenowego...

Sprawozdawca: Mirosław Maliszewski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Mirosław MaliszewskiPSL-Trzecia DrogaPanie Marszałku! Panowie Premierzy! Wysoka Izbo! Połączone Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156154002
PiS147001398
Rozwój Plus4000364
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2120001
Konfederacja1601501
Centrum1515000
Polska 20501514001
niezrzeszeni75110
Demokracja Bezpośrednia40400
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 21:35; głosowanie pobrane: 08.10.2026 21:36