29 czerwiec 2022

zdjęcie: Mamy porozumienie z przedstawicielami ZZ KRL ws. zmian regulaminów wynagradzania i pracy / fot. PAP
fot. PAP
Mamy uzgodnione porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy - poinformowała prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) Anita Oleksiak podczas środowej konferencji prasowej.

W środę odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i PAŻP poinformowali o porozumieniu między agencją a kontrolerami ruchu lotniczego.

"Mamy uzgodnione porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego (ZZ KRL) w zakresie zmian do regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy. Zakończyliśmy też konsultacje społeczne dotyczące obu tych dokumentów" - powiedziała szefowa PAŻP Anita Oleksiak.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) podpisała pod koniec kwietnia porozumienie z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego, które ma obowiązywać do 10 lipca br.

Wcześniej przez kilka tygodni trwały negocjacje kierownictwa PAŻP z przedstawicielami ZZ KRL, które dotyczyły m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy i regulaminu wynagradzania. Jeżeli nie doszłoby do porozumienia, to od 1 maja ruch lotniczy nad Polską mógł zostać ograniczony.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ ab/ mk/ amac/