zdjęcie: Policjanci odnaleźli nastolatka w kryzysie psychicznym po tym jak zgłoszono jego zaginięcie / fot. KPP w Lwówku Śląskim
Szybka reakcja i skuteczne działania policjantów z powiatu lwóweckiego skutkowały odnalezieniem nastolatka, który uciekł z domu po próbie samobójczej. Mundurowi znaleźli roztrzęsionego chłopaka na cmentarzu i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu służb medycznych. Nastolatek trafił pod opiekę specjalistów.

W poniedziałkowy wieczór do lwóweckiej jednostki Policji zadzwoniła kobieta, która twierdziła, że jej nastoletni syn uciekł z domu, po tym jak próbował targnąć się na swoje życie.

Z uwagi na to, że jego życie oraz zdrowie mogą być zagrożone do działań poszukiwawczych natychmiast skierowani zostali wszyscy policjanci będący w służbie, a także ogłoszono alarm dla Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Lwówka Śląskiego.

Na szczęście po niespełna godzinie, dzięki koledze chłopca udało się do niego dotrzeć.

Stan emocjonalny, w jakim się znajdował wskazywał na to, że może być w kryzysie psychicznym. Policjanci potwierdzili, że to osoba, której szukali i zaopiekowali się nim do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Nastolatek trafił pod opiekę lekarzy.

Młodzież, zwłaszcza w czasie dorastania, może borykać się z różnymi problemami, nie zawsze potrafiąc wprost o tym powiedzieć. Pamiętajmy, aby w codziennym natłoku obowiązków znaleźć czas na to, by porozmawiać ze swoimi dziećmi, spróbować je zrozumieć i doradzić. Często problemy nieistotne z perspektywy osoby dorosłej są dla dorastającego człowieka niezwykle poważne. Jeśli będziemy mieć podejrzenie, że życie albo zdrowie osoby, która oddaliła się z domu może być zagrożone, dzwońmy pod numer alarmowy 112 i przekażmy służbom jak najwięcej informacji, by pomoc przyszła na czas.

Pamiętajmy też, że funkcjonują bezpłatne telefony pomocowe dla osób w kryzysie emocjonalnym, takie jak m.in. kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, 116 123, czynny 7 dni w tygodniu od godz. 14:00 do 22:00 i anonimowy bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, 116 111, czynny 7 dni w tygodniu przez całą dobę.