zdjęcie: Zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem. To nie jedyne ich przewinienie / pixabay/5332835
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy w ubiegły piątek dokonali kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku. Ponadto w wyniku pracy operacyjnej funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego, sprawcom udowodniono inne kradzieże z włamaniem oraz jednemu z nich udzielanie środków odurzających.

W nocy z 24 na 25 listopada 2022 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim podczas patrolu terenu wiejskiego w miejscowości Bielanka zatrzymali 26-latka, który po wspólnym dokonaniu włamania do niezamieszkałego budynku i kradzieży, czekał na swoich współtowarzyszy. W pojeździe, którym przyjechali sprawcy, funkcjonariusze ujawnili elementy metalowe, kable elektryczne oraz elektronarzędzia o wartości około 3000 złotych, które pochodziły z kradzieży.

W wyniku podjętych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali również pozostałych dwóch mężczyzn, którzy brali udział w przestępstwie. Praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliła na udowodnienie kolejnych czynów takich jak kradzież z włamaniem w miejscowościach Zbylutów oraz Lwówek Śląski. Ponadto 30-letniemu mieszkańcowi powiatu lwóweckiego przedstawiono również zarzut udzielania środka odurzającego innej osobie, do którego się przyznał.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.