kategoria: Na Sygnale
4 październik 2023

Usiłowali ukraść tory- 4 osoby zatrzymane

zdjęcie: Usiłowali ukraść tory- 4 osoby zatrzymane / fot. KPP w Lwówku Śląskim
Policjanci zatrzymali 4 osoby na gorącym uczynku, gdy próbowali ukraść fragment torów kolejowych. Do zatrzymania doszło w Brzezińcu na rewitalizowanej trasie kolejowej Gryfów Śląski-Świeradów Zdrój. Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W miniony piątek w późnych godzinach wieczornych dyżurny lwóweckiej Policji został poinformowany o osobach, które prawdopodobnie kradną infrastrukturę kolejową w okolicach miejscowości Brzeziniec. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazane miejsce, gdzie ujawnili 4 osoby w wieku od 19 do 38 lat.

Trzech mężczyzn za pomocą szlifierki oraz piły mechanicznej próbowali dokonać kradzieży szyny oraz podkładów kolejowych, natomiast 21-letnia kobieta pozostawała w pobliżu obserwując otoczenie.

W trakcie zatrzymania sprawców okazało się, że 19-latek posiadał przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy, a 34-latek, który przyjechał na miejsce samochodem posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wszystkie osoby zostały osadzone w policyjnych celach, a następnie usłyszeli zarzuty popełnionych przestępstw.

Za przestępstwo kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.