Policyjny pościg na terenie dwóch powiatów

zdjęcie: Policyjny pościg na terenie dwóch powiatów / fot. KPP w Lwówku Śląskim
9 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu oraz Lwówka Śląskiego prowadzili pościg za skradzionym pojazdem. W wyniku podjętych działań kierujący oraz jego pasażerka zostali zatrzymani oraz osadzeni w policyjnych celach.

We wczesnych godzinach porannych na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu funkcjonariusze podjęli pościg za kierującym który poruszał VW Sharan. Pojazd został skradziony chwilę wcześniej na terenie Bolesławca. Chwilę potem uciekinier przemieścił się na teren Lwówka Śląskiego gdzie został zauważony przez skierowany w ten rejon patrol lwóweckiej Policji. Policjanci następnie rozpoczęli pościg za Sharanem udając się znowu na teren działania KPP Bolesławiec. Tam po porzuceniu pojazdu kierowca i pasażerka próbowali uciekać pieszo. Jednak w wyniku podjętych działań i udziału w bezpośrednim pościgu psa lwóweckich policjantów udało się dość szybko namierzyć i zatrzymać mężczyznę. Kobietę zatrzymano chwilę później w innym miejscu. Kierującym okazał się być 30 latek a jego pasażerką 22 latka. Oboje z powiatu bolesławieckiego.

KPP Lwówek Śląski