Policjanci oraz strażnicy miejscy zabezpieczali rajd samochodowy

W miniony weekend, na drogach gminy Lwówek Śląski, odbyły się Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Dolnego Śląska. Lwóweccy policjanci zadbali nie tylko o bezpieczeństwo uczestników, ale też pozostałych użytkowników dróg. Funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej z Lwówka Śląskiego zabezpieczali przejazd samochodów na trasie rajdu, kierowali ruchem i organizowali objazdy. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

W minioną niedzielę, 20 listopada br., odbyła się IV runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska oraz 5 runda Rally Masters. Na starcie stawiły się 24 załogi, które zawalczyły o ostanie punkty w tym sezonie. Do pokonania mieli dwie wymagające trasy: Sobota- Bielanka oraz Radłówka- Kotliska.

Nad bezpieczeństwem uczestników i innych użytkowników dróg czuwali lwóweccy policjanci oraz strażnicy miejscy. Sprawą priorytetową dla funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa na trasie przejazdu i minimalizacja utrudnień, na jakie natrafią kierowcy i piesi.

Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach, z odcinkami dróg i ulic, wyłączonymi na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy. Podczas przejazdu samochodów biorących udział w rajdzie policjanci dbali również o to, aby osoby postronne nie wybiegły na jezdnię.

Prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie wyścigu przez lwóweckich funkcjonariuszy, współpraca z organizatorem i innymi służbami sprawiły, że w czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.