Policjanci obsługiwali 3 kolizje, w których udział wzięło 5 pojazdów

Policjanci z Lwówka Śląskiego i Gryfowa Śląskiego w środę po godz. 15-tej pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło w na drodze krajowej nr 30. Mundurowi zakwalifikowali łącznie 3 kolizje, w których udział wzięło 5 pojazdów. W wyniku tych zdarzeń na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze!

W środowe popołudnie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim do późnego wieczora pracowali na miejscu zdarzeń drogowych, do których doszło na drodze krajowej nr 30, w pobliżu miejscowości Radoniów.

Wstępne ustalenia policjantów wskazywały, iż 29-letni kierujący pojazdem marki opel nie zachował należytej ostrożności i w celu uniknięcia zderzenia z pojazdem marki mazda, którego 23-letni kierujący wykonywał manewr skrętu w lewo, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Wówczas doszło do bocznego zderzenia tych pojazdów.

Poruszający się za nimi pojazd marki VW w wyniku braku odpowiedniej odległości od poprzedzających samochodów uderzył w tył pojazdu marki mazda. Jak się okazało w trakcie wykonywanych czynności kierujący VW posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu na polskich drogach.

To jednak nie był koniec. Kierująca nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem marki toyota, 58-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego, widząc pojazd, na swoim pasie, z którym może zderzyć się czołowo, zaczęła hamować. Nie przewidziała tego jadąca za nią kierująca pojazdem marki opel, 61-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego, która nie zachowała odpowiedniej odległości i uderzyła w tył toyoty.

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, w tym zwracajmy uwagę na znaki drogowe, korzystając z pojazdów w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest oczywiście także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.