Paliła marihuanę podczas jazdy samochodem- spowodowała kolizję

zdjęcie: Paliła marihuanę podczas jazdy samochodem- spowodowała kolizję / fot. KPP w Lwówku Śląskim
19-letnia kierująca doprowadziła do kolizji z innym pojazdem, którym jechała kobieta z dwójką małych dzieci. Badanie przenośnym narkotestem wykazało, że sprawczyni zderzenia była pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania samochodu, funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. Kobieta przyznała się, że podczas prowadzenia pojazdu paliła marihuanę.

W niedzielę (13 listopada br.) policjanci patrolowali teren wiejski gminy Lwówek Śląski. Przed radiowozem poruszał się pojazd osobowy marki VW Polo, który nagle z niewiadomych przyczyn zjechał na środek jezdni i zderzył się lusterkami z prawidłowo jadącym z naprzeciwka pojazdem VW Touran.

Policjanci niezwłocznie podjęli czynności obsługi zdarzenia drogowego i udzielenia ewentualnej pomocy. Funkcjonariusze rozpytując uczestników kolizji usłyszeli od 19-letniej mieszkanki powiatu lwóweckiego, która kierowała VW Polo, iż podczas jazdy paliła marihuanę. Szczerą odpowiedź potwierdziło badanie, któremu została poddana. Dodatkowo narkotest wykazał obecność metamfetaminy w organizmie. Mundurowi podjęli czynności przeszukania pojazdu i kobiety, w wyniku którego ujawnili środki odurzające w postaci marihuany i metamfetaminy. Młoda kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi.

Kierująca VW Touran, która podróżowała z dwójką małych dzieci była trzeźwa i co najważniejsze w wyniku zdarzenie nikt nie odniósł obrażeń.

Kobieta usłyszała już zarzuty, odpowie zarówno za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, jak również za ich posiadanie.

Policjanci przypominają: pijany lub odurzony narkotykami kierujący, stanowi zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego. Narkotyki, podobnie jak alkohol, zaburzają funkcje ruchowe i zmysłowe, co może przyczynić się do wypadku drogowego, w którym ktoś poniesie poważne obrażenia, bądź zginie. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze! To ono jest gwarantem naszego bezpieczeństwa.