Odwiedziny dzieci w komendzie

zdjęcie: Odwiedziny dzieci w komendzie / fot. KPP w Lwówku Śląskim
Uczniowie szkoły ze Zbylutowa odwiedzili mundurowych w Komedzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim . Podczas spotkania policjantka opowiedziała dzieciom o służbie, a także przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu do Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim zawitali uczniowie z Szkoły Podstawowej w Zbylutowie.

Tematem spotkania z najmłodszymi było bezpieczne poruszanie się po drodze oraz propagowanie właściwych zachowań, które mają wpływ na bezpieczeństwo dzieci w życiu codziennym. Już po raz kolejny w działania Policji w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły" włączył się SpongeBob Kanciastoporty - postać z kreskówki z kanału dziecięcego. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film edukacyjny zawierający rady dla pieszych, pasażerów oraz dla rowerzystów.

Działania policjantów nie mogą być odosobnione. Stąd apelujemy do wszystkich rodziców, aby zadbali o tzw. wychowanie komunikacyjne swoich pociech. Pamiętajmy, że dzieci są doskonałymi obserwatorami i w każdej sytuacji próbują nas naśladować. Więc jeśli my-dorośli nie stosujemy się do przepisów ruchu drogowego (nie zapinamy pasów bezpieczeństwa, przechodzimy przez drogę w miejscach niedozwolonych), trudno wymagać tego od maluchów.