Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem kierowania

zdjęcie: Nietrzeźwy z dożywotnim zakazem kierowania / pixabay/4510677
Ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca forda, który został zatrzymany przez gryfowskich mundurowych. Przy okazji wyszło na jaw, że 58-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielną noc (21 listopada br.), w Chmieleniu policjanci gryfowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli forda. Już na początku rozmowy mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. Badanie alkomatem kierowcy wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 58-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem, gdzie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu sądowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.