Nadmierna prędkość powodem utraty prawa jazdy

zdjęcie: Nadmierna prędkość powodem utraty prawa jazdy / fot. KPP w Lwówku Śląskim
Policjanci z lwóweckiej „drogówki” zatrzymali do kontroli dwoje kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W środę, 27 września, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

35-latek został zatrzymany do kontroli w miejscowości Chmieleń, po godzinie 10:00. Jechał VW z prędkością 92 km/h, gdzie na tym odcinku drogi krajowej nr 30 obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W godzinach wieczornych policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, prowadzili pomiar prędkości na drodze wojewódzkiej nr 364. Do kontroli zatrzymali 20-letniego kierowcę citroena. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.