Myślał, że dzięki łapówce otrzyma niższą karę za popełnione przestępstwo

W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości 66-latek został wezwany do lwóweckiej komendy na przesłuchanie. Mężczyzna chcąc wymusić odstąpienie od czynności służbowych celem zmniejszenia kary za popełnione przestępstwo zaproponował policjantowi łapówkę. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za przestępstwo w ruchu drogowym, ale również za przestępstwo korupcyjne, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

12 listopada br. 66-letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego został zatrzymany we Wleniu do kontroli drogowej, podczas której badanie alkomatem wykazało, iż mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Wydmuchał wówczas blisko 1,4 promila. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna w wyznaczonym terminie stawił się do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim na przesłuchanie. W trakcie wykonywania czynności 66-latek w celu zmniejszenia kary próbował wręczyć policjantowi 700 złotych łapówki. Funkcjonariusz niezwłocznie o zaistniałej sytuacji powiadomił przełożonych.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, gdzie usłyszy kolejny zarzut, tym razem wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu.

Za próbę przekupstwa 66-latkowi z powiatu lwóweckiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.