Lwóweccy policjanci odwieźli mężczyznę do noclegowni

zdjęcie: Lwóweccy policjanci odwieźli mężczyznę do noclegowni / fot. KPP w Lwówku Śląskim
W ostatnim czasie policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który w godzinach wieczornych szedł pieszo do Jeleniej Góry będąc ubranym nieadekwatnie do panujących warunków atmosferycznych. 50-latek został przewieziony do noclegowni. Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy na widok osób bezdomnych, a także leżących na ławkach w parkach czy na przystankach. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

Panujące od dłuższego czasu ujemne temperatury stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, mieszkających samotnie i w podeszłym wieku. Dlatego policjanci lwóweckiej komendy w trakcie codziennej służby zwracają szczególną uwagę na takie osoby.

Kilka dni temu podczas patrolu rejonu służbowego funkcjonariusze lwóweckiej drogówki w miejscowości Pławna Dolna zauważyli mężczyznę, który szedł drogą. Był on ubrany w bluzę, bez nakrycia wierzchniego, gdy na zewnątrz termometry wskazywały temperaturę ujemną. Policjanci rozpytali 50-latka, który przyznał, że idzie do noclegowni, która znajduje się w Jeleniej Górze.

Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne oraz znaczną odległość do pokonania, funkcjonariusze podjęli decyzję o przewiezieniu mężczyzny we wskazane miejsce.

Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy na widok osób bezdomnych, a także leżących na ławkach w parkach czy na przystankach. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie - mając wiedzę o osobie potrzebującej, wystarczy powiadomić odpowiednie służby wystarczy zadzwonić pod nr alarmowy 112.

Ten jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Poinformowanie policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia jest możliwe także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy na mapie zaznaczyć zagrożenie w kategorii „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują każdą taką informację.