Kierownictwo lwóweckiej komendy włączyło się we wspólne sadzenie lasu

Kadra kierownicza lwóweckiej komendy włączyła się w akcję sadzenie lasu zorganizowaną przez Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Ramię w ramię z leśnikami, samorządowcami, strażakami oraz szkolną młodzieżą sadzili drzewka na terenach lasów w Leśnictwie Bielanka.

Wiosna to czas, kiedy rozpoczynają się intensywne prace leśne, w tym również prace związane z zalesianiem terenu, dlatego też pracownicy Nadleśnictwa Lwówek Śląski chętnie zapraszają instytucje do wspólnego sadzenia drzew. W tym roku wydarzenie to wpisało się w obchody jubileuszu 100-lecia istnienia Lasów Państwowych.

We wspólnym sadzeniu lasu wzięli udział przedstawiciele lwóweckiej komendy tj. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim komisarz Wojciech Pawluk oraz Naczelnik Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Mateusz Królak.

Leśnicy, strażacy, przedstawiciele władz samorządowych, młodzież szkolna oraz wszyscy zainteresowani akcją posadzili łącznie ponad 3 tysiące dębów, buków i jesionów na terenie leśnictwa Bielanka.

Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie do tego przedsięwzięcia na rzecz naszych pięknych lokalnych lasów.

Pamiętajmy, że przyroda to nasze dobro narodowe, o które musimy się wspólnie troszczyć, dlatego dbajmy o porządek!

Nie zostawiajmy po sobie niechlubnej pamiątki z odwiedzin, jaką są śmieci. Przypominamy, że zaśmiecanie lasu jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny nawet do 5000 zł.