kategoria: Na Sygnale
11 czerwiec 2024

Chciała sprzedać klatkę dla świnki morskiej. Została oszukana

zdjęcie: Chciała sprzedać klatkę dla świnki morskiej. Została oszukana / pixabay/6612427
30-latka na jednym z portali ogłoszeniowych chciała sprzedać klatkę. Zamiast w ramach transakcji sprzedaży otrzymać pieniądze, została oszukana. Z jej rachunku bankowego zniknęło łącznie 10 tysięcy złotych. Fałszywy link do pobrania wpłaty, przejęcie konta bankowego – to sposób działania oszustów wykorzystujących popularność portali ogłoszeniowych.

Przedwczoraj do lwóweckich policjantów zgłosiła się 30-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego, która jak się okazało padła ofiarą oszustwa. Z relacji kobiety wynikało, że na popularnej platformie ogłoszeniowej wystawiła do sprzedaży klatkę dla świnki morskiej. Następnie napisała do niej zainteresowana kupnem osoba.

Poprosiła o adres mailowy, aby przesłać link do pobrania wpłaty za towar, z którego kobieta skorzystała. Na stronie formularza wpisała swoje dane osobowe, a następnie podała dane do logowania do bankowości elektronicznej. Kolejno wprowadziła kod autoryzacyjny, który został jej przekazany drogą telefoniczną.

Po pewnym czasie zalogowała się na swój rachunek bankowy, wówczas zorientowała się, że z jej konta wyprowadzone zostały środki w łącznej wysokości 10 tysięcy złotych.

Dzisiejsze zakupy przeniosły się do Internetu. Zwłaszcza osoby młode śledzą aukcje i w ten sposób sprzedają różne przedmioty. Niestety oszuści również tutaj działają i wykorzystują każdą sposobność, by się wzbogacić. Nie dajmy się zwieść okazji i szybkiemu zarobkowi. Warto również poświęcić kilka chwil i przeczytać na portalu wskazówki, jak bezpiecznie kupować czy też sprzedawać. Każda z takich stron przestrzega, co powinno wzbudzić naszą uwagę i informuje jak chronić swoje dane wrażliwe i pieniądze. Lepiej stracić dwie niepewne okazje, niż raz dać się oszukać.